Patient Concierge

Ewelina Fuk

mail +48 785 284 656 mail Wyślij wiadoość

UVD Robot to w pełni autonomiczne urządzenie do dezynfekcji i dekontaminacji za pomocą światła UV-C, które instalowane jest w wybranych polskich szpitalach i placówkach medycznych w ramach rozstrzygniętego przetargu Komisji Europejskiej. W ramach projektu w to nowoczesne urządzenie został również wyposażony Szpital na Klinach.

Robot UVD likwiduje wirusy i bakterie na powierzchniach i w powietrzu, ograniczając transmisję chorób. W ciągu 10 minut pracy na sali chorych urządzenie jest w stanie usunąć 99,99% bakterii i innych mikroorganizmów, niszcząc promieniami ultrafioletowymi ich struktury DNA, bez narażania personelu szpitala na ryzyko infekcji. Robot jest w pełni autonomiczny, po wstępnym zaprogramowaniu nie wymaga obsługi. Z jednej strony zapewnia skuteczną walkę z patogenami, takimi jak koronawirusy czy bakterie. Z drugiej zaś – ogranicza koszty dezynfekcji dzięki oszczędności czasu i kosztów pracy personelu. Redukowanie ryzyka przenoszenia patogenów jest szczególnie ważne w salach operacyjnych, na oddziałach intensywnej opieki medycznej, w szpitalnych oddziałach ratunkowych czy w salach chorych. 

W naszym szpitalu w wielu obszarach działalności stosujemy innowacyjne rozwiązania i najnowsze technologie, tym bardziej cieszymy się, że został u nas wdrożony UVD Robot. Jest to kolejne rozwiązanie podnoszące poziom bezpieczeństwa podczas pobytu i pracy w naszej placówce – mówi Joanna Szyman, Prezes Grupy NEO Hospital.

Napisz do nas..

Indywidualny Opiekun Pacjenta Ewelina Fuk

Ewelina Fuk

Patient Concierge

Zadzwoń do Indywidualnego Opiekuna pacjenta Ewelina Fuk
ZADZWOŃ
+48 785 284 656
Wyślij wiadomość do Indywidualnego Opiekuna pacjenta Ewelina Fuk
NAPISZ WIADOMOŚĆ