System Robotyczny da Vinci - operacje robotem da vinci
Szpital na Klinach Zabiegi da Vinci

Patient Concierge

Ewelina Fuk

mail +48 785 284 656 mail Wyślij wiadoość

Właśnie ukazał się najnowszy raport rynku robotyki chirurgicznej w Polsce PMR i Upper Finanse. W Polce mamy ponad 40 chirurgów z certyfikatem uprawniającym do wykonywania zabiegów da Vinci. Warto jednak zauważyć, że tylko kilku najlepszych lekarzy wykonuje po kilkaset zabiegów w ciągu roku. Wśród nich liderem jest dr n. med. Paweł Wisz, który szkoli, jak również ocenia pracę urologów używających systemu robotycznego da Vinci w Polsce oraz w największym centrum szkoleniowy w Europie w Orsi Academy.

„Nowoczesne technologie są coraz bardziej zintegrowane z medycyną, dlatego też tak ważne jest jak najszybsze dostosowanie i uruchomienie odpowiednio dużej liczby profesjonalnych szkoleń medycznych i chirurgicznych dla przyszłych lekarzy. Doświadczenie w chirurgii otwartej, czy laparoskopowej z pewnością nie jest wystarczające do operowania robotem chirurgicznym takim, jakim jest system da Vinci.” – mówi dr. n. med. Paweł Wisz.

Według autorów raportu „Rynek robotyki chirurgicznej w Polsce 2021” w latach 2021-2026 możemy spodziewać się wzrostu wartości rynku z 237 mln zł do prawie 680 mln, co oznacza, że średnioroczny wzrost tego segmentu wyniesie, aż 23%.

Raport:
Rynek robotyki chirurgicznej 2021

Pobierz raport

Napisz do nas..

Indywidualny Opiekun Pacjenta Ewelina Fuk

Ewelina Fuk

Patient Concierge

Zadzwoń do Indywidualnego Opiekuna pacjenta Ewelina Fuk
ZADZWOŃ
+48 785 284 656
Wyślij wiadomość do Indywidualnego Opiekuna pacjenta Ewelina Fuk
NAPISZ WIADOMOŚĆ