Patient Concierge

Magdalena Okarmus

mail +48 785 054 460 mail Wyślij wiadoość
Przełom w leczeniu raka szyjki macicy TMMR

Szpital na Klinach wraz z zespołem klinicznym Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego przeprowadza nowatorskie operacje raka szyjki macicy metodą TMMR z użyciem robota da Vinci. Pacjentki dzięki wykorzystaniu najbardziej zaawansowanego systemu wsparcia chirurgicznego na świecie – robota da Vinci zyskują większe szanse na powrót do zdrowia i pełnej życiowej aktywności.

Ponad 1,5 tys. kobiet w Polsce umiera w każdym roku z powodu raka szyjki macicy. To aż o 70 proc. więcej niż przeciętna w Unii Europejskiej. Wiele kobiet, którym udało się uniknąć najgorszego, nigdy już nie wraca do pełni sił.

– Podczas klasycznych operacji często uszkadzane są nerwy zaopatrujące narządy płciowe, pęcherz moczowy i odbytnicę – wyjaśnia dr Paweł Szymanowski – kierownik Kliniki Ginekologii i Uroginekologii Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego – Często koniecznością jest także radioterapia i chemioterapia, która dla pacjentek wiąże się z licznymi skutkami ubocznymi. Alternatywą jest opracowana w Niemczech i dostosowane do technik małoinwazyjnych przez prof. Kimmiga z Uniwersytetu w Essen nowatorska metoda TMMR. Tę metodę nasz zespół stosował już wcześniej z sukcesami wykonując zabiegi laparoskopowe.  Dziś  wykorzystujemy tę metodę w zabiegach przy użyciu niezwykle precyzyjnego robota da Vinci.

Zabiegi z zakresu ginekologii onkologicznej w obrębie miednicy mniejszej są wyjątkowo trudne ze względu na niełatwy dostęp i potrzebę wysokiej precyzji. Leczenie chirurgiczne z użyciem robota da Vinci, którego instrumenty mają 7 stopni swobody i są zakończone mikronarzędziami umożliwiającymi pracę w dziesięciokrotnym powiększeniem pola operacyjnego 3D, jest po prostu doskonalsze.

Robot eliminuje drżenie rąk chirurga, zapewnia widzenie przestrzenne i koordynację ręka-oko, ponadto sprawia, że każdy ruch chirurga jest intuicyjny. System pozwala też na skalowanie ruchu i umożliwia aż dziesięciokrotne powiększenie obrazu. Wszystkie te cechy systemu, w połączeniu z wiedzą i doświadczeniem chirurga, decydują o większej precyzji, a więc i sukcesie zabiegu.

Te cechy zabiegów z użyciem robota da Vinci sprawiają, że pacjentka odczuwa mniejszy ból  pooperacyjny, zmniejsza się ryzyko infekcji, po operacji pozostają niewielki blizny, szybsza jest rekonwalescencję i powrót do aktywności życiowej i zawodowej.

Napisz do nas..

Magdalena Okarmus

Patient Concierge

phone
ZADZWOŃ
+48 785 054 460
mail
NAPISZ WIADOMOŚĆ