Patient Concierge

Elżbieta Kiszka

mail +48 785 054 460 mail Wyślij wiadoość

Budowa robota

System chirurgiczny dtworzą dwa elementy: konsola sterująca i część robocza.

Konsola stanowi miejsce pracy chirurga wykonującego zabieg. Zawiera ona układ optyczny, za pomocą którego chirurg jest w stanie zobaczyć powiększony, trójwymiarowy widok pola operacyjnego: z naturalną oceną głębokości zanurzenia narzędzi chirurgicznych oraz możliwością powiększana obrazu aż do identyfikacji poszczególnych tkanek i ich warstw. Taka  wizualizacja umożliwia chirurgom poruszanie delikatnymi tkankami oraz dokonywanie precyzyjnych nacięć nawet w trudno dostępnych przestrzeniach. Ma to bezpośrednie przełożenie na bezpieczeństwo pacjenta i skuteczność operacji.

Część robocza składa się z czterech sterowalnych ramion, które mają bezpośredni kontakt z operowanym pacjentem i które zastępują ręce operatora na stole zabiegowym. Ramionami robota – za pomocą specjalnych manetek – steruje lekarz. Oznacza to, że system dokonuje konwersji ruchów dłoni, nadgarstka i kciuka chirurga w czasie rzeczywistym na ruchy narzędzi chirurgicznych umieszczonych w ramionach robota. Trzy z ramion robota wyposażone są w niewielkich rozmiarów instrumenty chirurgiczne, wprowadzane  do ciała pacjenta przez porty laparoskopowe. Dwa naśladują ruchy lewej i prawej ręki chirurga, jednocześnie eliminując niedoskonałości, takie jak mikrodrżenia ludzkich rąkSystem zapobiega również poślizgom lub nagłym nienaturalnym ruchom instrumentów chirurgicznych, które w operacjach otwartych lub laparoskopowych mogą potencjalnie stanowić zagrożenie dla zdrowia. Dzięki niewielkim rozmiarom ramion robota możliwe jest operowanie przy minimalnym, zaledwie 1 – 2 cm nacięciu ciała pacjenta, a tym samym zminimalizowanie uszkodzenia tkanki. Czwarte ramię to kamera endoskopowa, wspierająca oko chirurga, która odpowiada za przekazywanie trójwymiarowego obrazu z wnętrza ciała operowanego człowieka do konsoli.

Najważniejsze dla nas są

Bezpieczeństwo i komfort pacjenta

Pomimo zastosowania zaawansowanej technologii i wsparcia komputerowego, każdy ruch instrumentów jak i każdy krok podczas operacji jest kontrolowany i wykonywany bezpośrednio i wyłącznie przez chirurga. System nie jest programowalny i nie może wykonywać żadnych ruchów autonomicznie. Chirurg pozostaje więc głównym inicjatorem ruchów robota i ponosi pełną odpowiedzialność za przebieg całej operacji. W trakcie zabiegu do jego dyspozycji pozostają asystenci chirurgiczni i pielęgniarki anestezjologiczne, które podczas operacji pracują bezpośrednio przy pacjencie. System robotyczny łączy więc zalety chirurgii otwartej, jak i minimalnie inwazyjnej – z korzyścią dla dobra pacjentów.

Napisz do nas...





Indywidualny Opiekun Pacjenta Elżbieta Kiszka

Elżbieta Kiszka

Patient Concierge

Zadzwoń do Indywidualnego Opiekuna pacjenta Elżbieta Kiszka
ZADZWOŃ
+48 785 054 460
Wyślij wiadomość do Indywidualnego Opiekuna pacjenta Elżbieta Kiszka
NAPISZ WIADOMOŚĆ