Pandemia wywołała nowe otwarcie na rynku ubezpieczeń życiowych i zdrowotnych. W obliczu utrudnionego dostępu do systemu publicznego nastąpił wzrost zainteresowania prywatną opieką medyczną oraz pojawiały się nowe polisy ubezpieczeń komplementarnych, które swoim zakresem obejmują między innymi z wykorzystaniem robota.
– W ostatnich latach standardem postępowania w leczeniu raka prostaty są zaawansowane technologicznie, minimalnie inwazyjne zabiegi z użyciem robota chirurgicznego. W USA, gdzie na jednego robota przypada 90 tys. mieszkańców, zabiegi radykalnej prostatektomii wykonuje się prawie wyłącznie z użyciem systemu robotycznego. Pacjentów wybierających zabieg robotyczny przybywa również w Polsce. – mówi dr n. med. Paweł Wisz, kierownik Centrum Chirurgii Robotycznej NEO Hospital, członek zarządu Europejskiego Robotycznego Towarzystawa Urologicznego (ERUS).
Polisy ubezpieczeń komplementarnych oferowane przez Laven S.A. są prawdziwym przełomem jakościowym w zakresie finansowania nowoczesnych metod leczenia, niedostępnych w koszyku świadczeń gwarantowanych w ramach NFZ. W ramach polis ubezpieczeniowych Laven S.A. znajdują się technologie medyczne, których zastosowanie wiąże się z kosztem kilkunastu lub kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie, a w przypadku całej terapii dochodzi nawet do miliona i więcej złotych.
– Istotną korzyścią wynikającą z posiadania polisy ubezpieczenia komplementarnego jest nie tylko pokrycie kosztów technologii medycznej, ale również organizacja świadczeń zdrowotnych poprzez skierowanie klienta, zgłaszającego problem zdrowotny, do zweryfikowanej wcześniej placówki medycznej, która może zapewnić opiekę na odpowiednim poziomie jakości oraz w gwarantowanym w umowie terminie. Bardzo cieszymy się, że w gronie naszych partnerów medycznych znalazła się Grupa NEO Hospital. – mówi Piotr Karda prezes zarządu Laven S.A.