Miło nam poinformować, że jesteśmy pierwszym szpitalem w Polsce, który realizuje otwarty program szkoleń dla lekarzy w zakresie technik robotycznych. Już od sierpnia w naszym szpitalu rusza program szkoleniowy dla lekarzy w zakresie zabiegów wykonywanych przy wsparciu robota chirurgicznego.
Kurs obejmuje część teoretyczną oraz praktyczną polegającą na pracy na trenażerach jak i symulatorze robota. Dodatkowo każdemu uczestnikowi kursu oferujemy możliwość osobistego uczestnictwa i obserwowania zabiegu operacyjnego wykonywanego metodą robotyczną. Częścią szkolenia jest trening wirtualny, lekarze będą mieli do dyspozycji najnowszej generacji symulator . Kurs kończy egzamin sprawdzający nabyte umiejętności praktyczne oraz test z wiedzy teoretycznej.
Wykładowcą kursu jest prof. Tomasz Rogula, specjalista chirurgii metabolicznej, bariatrycznej, laparoskopowej, robotowej i ogólnej.
– Szpital Na Klinach w Krakowie dołączył do światowej elity klinik, wykonujących operacje chirurgiczne przy pomocy robotów. Chirurg, chcąc operować robotem powinien odbyć specjalne szkolenie, aby wykorzystać w pełni jego możliwości oraz poznać zasady bezpieczeństwa. Dla wielu chirurgów, mających doświadczenie w zabiegach laparoskopowych, operacje robotowe mogą stanowić naturalne przejście do technologii o lepszej ergonomii i dużej precyzji, w tym bardziej intuicyjnej obsługi narzędzi chirurgicznych. Dzięki bardzo zaawansowanej technologii, w tym symulacji wirtualnej i sztucznej inteligencji, proces nauki techniki robotowej może być znacznie przyspieszony. Jednak wciąż niezbędne jest nadzorowanie przez doświadczonych lekarzy. Poprzez uruchomienie szkoleń robotycznych, Krakowski Szpital na Klinach stał się europejskim liderem w szkoleniu lekarzy w ramach Międzynarodowych Kursów Chirurgii Robotowej, a młodym lekarzom daje niecodzienna szansę na uzyskanie wiedzy i doświadczenia w operowaniu przy użyciu sprzętów robotycznych – mówi prof. Tomasz Rogula.
Zapraszamy na pierwsze szkolenie, które odbędzie się już:
16-18.08.2019 r. – szkolenia dla chirurgów
Zgłoszenia uczestnictwa w szkoleniu należy kierować do Pani Kamili Krawczuk telefon: 785 053 200 mail: [email protected].
O udziale w kursie decyduje kolejność zgłoszeń – liczba miejsc ograniczona!