NEO Hospital wraz z Eco Light Biosafety Technology uruchomiły program pilotażowy w zakresie oceny efektywności dezynfekcji z wykorzystaniem OCTA UV-System – urządzenia do dezynfekcji światłem UV-C. Spodziewane skutki wdrożenia programu z wykorzystaniem systemu OCTA UV to poprawa efektywność pracy szpitala, ale także poprawa bezpieczeństwa mikrobiologicznego.
Nowoczesne szpitale, szukając źródeł efektywności, koncentrują swoją uwagę nie tylko na obszarach związanych z rozwojem oferty medycznej, ale coraz częściej poszukują innowacji organizacyjnych, technologicznych oraz usprawnień procesowych.
– Od początku wybuchu pandemii COVID-19 podjęliśmy wszelkie niezbędne kroki, aby udzielać świadczeń naszym pacjentom z zachowaniem środków bezpieczeństwa. Wykorzystujemy szereg poziomów zabezpieczeń, w tym system triage, bariery oddzielające na poziomie głównej rejestracji jak również stosujemy oczyszczanie za pomocą specjalnych urządzeń. Zastosowanie OCTA UV-System zwiększy poczucie bezpieczeństwa podczas pobytu i pracy w naszej placówce, ale także istotnie wpłynie na poprawę efektywności procesów dezynfekcji. – mówi Joanna Szyman, prezes NEO Hospital.
Wśród spodziewanych korzyści związanych z wykorzystaniem technologii są przede wszystkim krótszy czas dezynfekcji, prostota procesu obsługi oraz możliwość określenia w czasie rzeczywistym skuteczności przeprowadzonego procesu. Zgodnie z danymi udostępnionymi przez Eco Light Biosafety Technology efektywność w likwidacji patogenów przekazanych do testów urządzeń wynosi 99.99%.