Patient Concierge

Ewelina Fuk

mail +48 785 284 656 mail Wyślij wiadoość

Oddział Kliniczny Ginekologii i Położnictwa Szpitala na Klinach wziął udział w Festiwalu Nauki w ramach prezentacji Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Akademii im. A. F. Modrzewskiego, dla którego jest szpitalem klinicznym. Przygotowaliśmy namiastkę sali operacyjnej, w której odwiedzający mogli zgłębić tajniki chirurgii małoinwazyjnej oraz robotycznej. Odwiedzający mieli również niecodzienną możliwość sprawdzenia swoich zdolności manualnych korzystając ze sprzętu laparoskopowego firmy Stryker oraz specjalistycznego trenażera.

„Dzięki doskonałemu wyposażeniu w sprzęt Szpital na Klinach może przeprowadzać operacje małoinwazyjne. Chirurgię małoinwazyjną stosujemy u większości naszych pacjentów –  nawet w rozległych zabiegach onkologicznych a ewentualne ograniczenia techniki wynikają tylko z określonych sytuacji klinicznych. Operacja w trójwymiarowej technologii 3D z wykorzystaniem  specjalistycznych wież laparoskopowych czy systemu chirurgicznego da Vinci zdecydowanie różni się od tej w technologii 2D. Innowacyjny sprzęt pozwala lekarzowi operującemu zajrzeć we wszystkie trudno dostępne zakamarki ciała ludzkiego,  jak również skrócić czas zabiegu a samemu pacjentowi gwarantuje szybszą rekonwalescencję.” – mówi dr Paweł Szymanowski Kierownik Oddziału Klinicznego Ginekologii i Położnictwa Szpitala na Klinach.

Festiwal Nauki i Sztuki w Krakowie organizowany jest już  od 2001 roku przez krakowskie uczelnie akademickie i instytuty Polskiej Akademii Nauk. Jest to wydarzenie mające na celu popularyzację i prezentację przede wszystkim najnowszych osiągnięć naukowych. Stanowi również doskonałą okazję do dyskusji i  wymiany doświadczeń na polu postępu naukowego, wprowadzanych na rynek innowacyjności jak również ich wpływu na podnoszenie jakości naszego życia.

Napisz do nas..

Indywidualny Opiekun Pacjenta Ewelina Fuk

Ewelina Fuk

Patient Concierge

Zadzwoń do Indywidualnego Opiekuna pacjenta Ewelina Fuk
ZADZWOŃ
+48 785 284 656
Wyślij wiadomość do Indywidualnego Opiekuna pacjenta Ewelina Fuk
NAPISZ WIADOMOŚĆ