Patient Concierge

Ewelina Fuk

mail +48 785 284 656 mail Wyślij wiadoość
Kobieta i robot, czyli chirurgia XXI wieku

Głównym celem połączenia sił Fundacji Kobiety w Chirurgii i NEO Hospital jest zwiększenie dostępu kobiet do kształcenia i rozwoju umiejętności zawodowych w specjalizacjach chirurgicznych z wykorzystaniem zaawansowanych technologii. Dzięki tej współpracy zrealizowana zostanie pilotażowa edycja kursu podstaw chirurgii robotycznej przy użyciu robota da Vinci, która odbędzie się już 18-20 lutego 2022 roku w krakowskim Szpitalu na Klinach. Pionierskie przedsięwzięcie wspierane jest przez Polską Federację Szpitali i Business Centre Club.

Według raportu WHO z 2018 roku, kobiety zapewniają 70 proc. szeroko pojętej ochrony zdrowia, podczas gdy zarządzają nią w 25 proc. Nierówności płacowe wynoszą w tym sektorze 26 proc. i są wyższe niż średnia w innych dziedzinach. Dostępne dane potwierdzają codzienne obserwacje o utrudnionym dostępie kobiet do szkolenia zawodowego i rozwoju karier w medycynie.

Fundacja Kobiety w Chirurgii jest organizacją, której celem jest inspirowanie do rozwoju oraz zapewnianie wszechstronnego wsparcia dla lekarek, pielęgniarek i położnych pracujących w specjalizacjach zabiegowych.

Chcemy mobilizować kobiety do angażowania się w proces zmian w polskiej medycynie. Wdrażamy programy, które dadzą szansę na równy start i rozwój w specjalizacjach zabiegowych, pomogą zdobywać przydatne umiejętności oraz zapewnią kobietom wsparcie i opiekę – merytoryczną, prawną i psychologiczną. Zależy nam by chirurgię w Polsce prowadziły zgrane i zmotywowane zespoły, a praca każdej z tworzących je osób była na równi doceniana i szanowana.” – mówi Małgorzata Nowosad prezeska Fundacji Kobiety w Chirurgii

Jednym z pierwszych projektów Fundacji był projekt „Liczymy się”, polegający na przeprowadzeniu badania dotyczącego warunków pracy, poziomu satysfakcji z pracy, oczekiwań oraz wyzwań jakim na co dzień stawiają czoła kobiety w chirurgii. To właśnie wsparcie w zakresie kształcenia zawodowego respondentki badania uznały za najważniejsze oczekiwanie. 

W ochronie zdrowia potrzebujemy równowagi, współpracy i zmian dzięki, którym talent i ambicje wszystkich osób wybierających ścieżkę rozwoju, w tym sektorze będą w pełni wykorzystane. Warto zauważyć szanse wynikające z rozwoju nowych technologii, w tym robotyki chirurgicznej, wpierającej pracę kadry medycznej. Jestem niezwykle dumna, że udało się nam wspólnie z Fundacją Kobiety w Chirurgii przygotować projekt, który wyrównuje szanse w dostępie do nowoczesnych technologii, ale także promuje kulturę pracy w oparciu o wartości takie jak szacunek, zaufanie i rozwój kompetencji.  – mówi Joanna Szyman – prezeska Grupy Neo Hospital.

Napisz do nas..

Indywidualny Opiekun Pacjenta Ewelina Fuk

Ewelina Fuk

Patient Concierge

Zadzwoń do Indywidualnego Opiekuna pacjenta Ewelina Fuk
ZADZWOŃ
+48 785 284 656
Wyślij wiadomość do Indywidualnego Opiekuna pacjenta Ewelina Fuk
NAPISZ WIADOMOŚĆ