Patient Concierge

Magdalena Okarmus

mail +48 785 054 460 mail Wyślij wiadoość

W dniach 18 – 20 lutego w naszym szpitalu odbyła się pilotażowa edycja kursu podstaw chirurgii robotycznej przy użyciu robota. Pionierskie przedsięwzięcie, które powstało dzięki współpracy Fundacji Kobiety w Chirurgii i NEO Hospital ma na celu zwiększenie dostępu kobiet do kształcenia i rozwoju umiejętności zawodowych w specjalizacjach chirurgicznych z wykorzystaniem zaawansowanych technologii. W ramach kursu uczestniczki poznały zasady pracy robota chirurgicznego, mogły zaznajomić się z jego instrumentarium, jak również odbyły wirtualne treningi.

Mimo, że kobiety stanowią obecnie ponad połowę absolwentów medycyny i 35,2% wszystkich aktywnych lekarzy, często brakuje ich na polu chirurgicznym. Według danych AAMC z 2017 r. kobiety stanowią mniej niż jedną czwartą z 10 specjalności chirurgicznych, a najmniej licznie są reprezentowane w chirurgii ortopedycznej (5,3%).

W ochronie zdrowia potrzebujemy równowagi, współpracy i zmian dzięki, którym talent i ambicje wszystkich osób wybierających ścieżkę rozwoju, w tym sektorze będą w pełni wykorzystane. Warto zauważyć szanse wynikające z rozwoju nowych technologii, w tym robotyki chirurgicznej, wpierającej pracę kadry medycznej. Jestem niezwykle dumna, że udało się przygotować projekt, który wyrównuje szanse w dostępie do nowoczesnych technologii, ale także promuje kulturę pracy w oparciu o wartości takie jak szacunek, zaufanie i rozwój kompetencji.”  – mówi Joanna Szyman – prezeska Grupy Neo Hospital.

Napisz do nas..

Indywidualny Opiekun Pacjenta Magdalena Okarmus

Magdalena Okarmus

Patient Concierge

Zadzwoń do Indywidualnego Opiekuna pacjenta Magdalena Okarmus
ZADZWOŃ
+48 785 054 460
Wyślij wiadomość do Indywidualnego Opiekuna pacjenta Magdalena Okarmus
NAPISZ WIADOMOŚĆ