Patient Concierge

Karolina Kopeć

mail +48 785 054 460 mail Wyślij wiadoość

Podczas IV Krakowskiego Kongresu Turystyki Medycznej organizowanego 8 – 9 października przez Urząd Miasta Krakowa dr Paweł Wisz  przybliżył uczestnikom kongresu zastosowanie systemu robotycznego  oraz jak innowacje i technologie medyczne mogą służyć rozwojowi turystyki medycznej i pozyskiwaniu pacjentów zagranicznych. 

Kraków jest znany z wysokiego standardu usług medycznych, a Szpital na Klinach staje się wizytówką Krakowa poza Polską. W ciągu kilku pierwszych miesięcy działalności w szpitalu przyjęto ok. 6 tys. pacjentów, w tym ok. 10% stanowili Pacjenci z zagranicy. Zaawansowane technologie wykorzystywane w szpitalu przyciągają nie tylko pacjentów, ale również światowej klasy lekarzy. 

Roboty chirurgiczne mają już blisko 100% penetracji w USA i na kilku rynkach w Europie. Nie ma wątpliwości, że kolejnym takim rynkiem będzie Polska. Jestem przekonany, że postać dr Pawła Wisza odegra tu ważną rolę.” – mówi prof. Alexandre Mottrie lider urologii robotycznej w Europie. 

Zgodnie z najświeższymi danymi publikowanymi na całym świecie wykorzystywanych jest już 5,3 tys. systemów robotycznych. Przy ich użyciu przeprowadza się około 170 typów zabiegów. Liczba zabiegów wykonywanych przez chirurgów z użyciem robota co roku rośnie. Przy ich asyście w 2018 r. przeprowadzono ponad 1 mln operacji, co stanowi wzrost o 18 proc. w stosunku do roku poprzedniego.  

„Gości z zagranicy przyciąga nie tylko oferta medyczna szpitala, ale również oferta edukacyjna. Dużą popularnością cieszy się Międzynarodowy Kurs Robotyki Chirurgicznej, na który zapisują się lekarze np. z Kuwejtu, UK oraz USADzięki bardzo zaawansowanej technologii, w tym symulacji wirtualnej i sztucznej inteligencji, proces nauki techniki robotowej może być znacznie przyspieszony.” – mówi prof. Tomasz Rogula, specjalista chirurgii metabolicznej, bariatrycznej, laparoskopowej, robotowej i  ogólnej, który od ponad 20 lat pracuje w USA, a od kilku miesięcy również w Szpitalu na Klinach. 

Podczas kursu lekarze ćwiczą na trenażerach oraz odbywają wirtualne treningi na najnowszej generacji symulatorze. Urządzenie jest produkowane i opatentowane przez amerykański koncern i jest to pierwsze tej klasy urządzenie do treningu wirtualnego w Polsce.

Napisz do nas..





Indywidualny Opiekun Pacjenta Karolina Kopeć

Karolina Kopeć

Patient Concierge

Zadzwoń do Indywidualnego Opiekuna pacjenta Karolina Kopeć
ZADZWOŃ
+48 785 054 460
Wyślij wiadomość do Indywidualnego Opiekuna pacjenta Karolina Kopeć
NAPISZ WIADOMOŚĆ