Patient Concierge

Ewelina Fuk

mail +48 785 284 656 mail Wyślij wiadoość
Dr Wisz najlepszy specjalista w Europie z zakresu urologii robotycznej

Z przyjemnością informujemy, że do naszego zespołu dołączył jeden z najlepszych w Europie specjalistów z zakresu urologii robotycznej – dr Paweł Wisz, który posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie zabiegów urologicznych wykonywanych z użyciem robota da Vinci. Doświadczenia zdobywał między innymi w Klinice Urologii w Leverkusen w Niemczech – jednej z pionierskich placówek we wprowadzaniu robota Da Vinci do standardu chirurgicznego, która jako pierwsza w Niemczech została certyfikowanym oddziałem leczenia chorób prostaty (Prostatazentrum).  Doktor Paweł Wisz pracował w najlepszym centrum robotyki w Europie, jak również jest jednym z siedmiu urologów na świecie, którzy odbyli pełne (roczne), certyfikowane szkolenie u boku mistrza tej dziedziny prof. Alexandre Mottrie, zdobywał umiejętności także pod kierownictwem amerykańskiego mistrza robotycznej prostatektomii prof. Patela. Jest również jedynym polskim międzynarodowym trenerem w chirurgii robotycznej w ośrodku ORSI ACADEMY, największym na świecie centrum szkoleniowym w chirurgii robotycznej. 

Paweł Wisz jako pierwszy urolog w Polsce wykonuje zabiegi z wykorzystaniem robota da Vinci metodą „Collar” opracowaną i opublikowaną przez prof. Alexandra Mottrie. Operacja metodą „Collar” tzw. kołnierzykowa minimalizuje ryzyko pooperacyjnego pozostawienia komórek nowotworowych tzw. dodatnich marginesów przy jednoczasowo doskonałym wyniku trzymania moczu.  

 „Pacjent otrzymuje operację znikomo inwazyjną przeprowadzoną w perfekcyjny sposób co przekłada się bezpośrednio na jego znacząco krótszy czas hospitalizacji, cewnik pęcherzowy usuwany jest już w 2 dobie po zabiegu w przeciwieństwie do operacji laparoskopowych po których usuwany jest po 14 dniach. Przekłada się to na powrót do pełnej sprawności przy zachowanym idealnym wyniku onkologicznym jak i funkcjonalnym, lepszym w porównaniu do operacji innymi metodami.” – mówi lek. med. Paweł Wisz

Napisz do nas..

Indywidualny Opiekun Pacjenta Ewelina Fuk

Ewelina Fuk

Patient Concierge

Zadzwoń do Indywidualnego Opiekuna pacjenta Ewelina Fuk
ZADZWOŃ
+48 785 284 656
Wyślij wiadomość do Indywidualnego Opiekuna pacjenta Ewelina Fuk
NAPISZ WIADOMOŚĆ