Patient Concierge

Ewelina Fuk

mail +48 785 284 656 mail Wyślij wiadoość

Podczas XXV Konferencji Naukowej Postępy w Ginekologii Onkologicznej po raz pierwszy w Polsce odbyła się na żywo transmisja na żywo zabiegu z ginekologii onkologicznej z wykorzystaniem systemu robotycznego da Vinci. Operację przeprowadził w krakowskim Szpitalu na Klinach wybitny operator systemu da Vinci, prof. dr hab. Radovan Pilka, specjalista w dziedzinie ginekologii. Transmitowana operacja odbyła się w ramach realizacji projektu operacyjnego leczenia nowotworów szyjki macicy i trzonu macicy dofinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, prowadzonego przez krakowski ośrodek. Dzięki funduszom unijnym zabiegi z wykorzystaniem robota da Vinci wykonywane w Szpitalu na Klinach, są całkowicie bezpłatne dla pacjentek z całej Polski zakwalifikowanych do programu. Program stanowi szansę poprawy jakości leczenia onkologicznego pacjentek dotkniętych rakiem szyjki macicy i rakiem trzonu macicy.

– Nowotwory ginekologiczne można skutecznie leczyć. Aby ten cel osiągnąć ważna jest intensywna współpraca między środowiskami naukowymi, medycznymi i technologicznymi. Nasz projekt wpisuje się w jeden z głównych priorytetów, które Komisja Europejska wyznaczyła sobie w dziedzinie zdrowia, opracowując Europejski Plan Walki z Rakiem.  Dzięki naszej inicjatywie dostęp do nowoczesnych technologii, w tym operacji robotycznych w zakresie ginekologii onkologicznej w Polsce staje się bardziej zrównoważony. – mówi Joanna Szyman, Prezes Zarządu NEO Hospital, grupy prowadzącej Szpital na Klinach.

Ginekolodzy wykorzystujący robota da Vinci wymieniają liczne korzyści związane z bezpieczeństwem przeprowadzenia operacji, chociażby takie, jak ograniczenie urazu operacyjnego, mniejszą utratę krwi, a co za tym idzie, mniejsze ryzyko infekcji i ograniczenie powikłań.

Napisz do nas..

Indywidualny Opiekun Pacjenta Ewelina Fuk

Ewelina Fuk

Patient Concierge

Zadzwoń do Indywidualnego Opiekuna pacjenta Ewelina Fuk
ZADZWOŃ
+48 785 284 656
Wyślij wiadomość do Indywidualnego Opiekuna pacjenta Ewelina Fuk
NAPISZ WIADOMOŚĆ