Patient Concierge

Ewelina Fuk

mail +48 785 284 656 mail Wyślij wiadoość
biopsja fuzyjna prostaty w krakowskim szpitalu na klinach

Szpital na Klinach w Krakowie jako pierwsza placówka medyczna w Małopolsce udostępnił w swojej ofercie, najnowocześniejszy system do biopsji fuzyjnej prostaty – Koelis Trinity. Jest to  metoda diagnostyczna w przypadku raka prostaty, która służy do potwierdzenia podejrzenia tego nowotworu.Badanie polega na pobraniu tkanki prostaty do badania histopatologicznego. Dzięki technice zastosowanej w biopsji fuzyjnej poprzez nałożenie obrazów rezonansu magnetycznego, które dokładnie pokazuje położenie raka, na badanie USG w czasie rzeczywistym,  lekarz jest w stanie dokonać precyzyjnego pobrania materiału ze zmienionych obszarów. Badanie jest bezpieczne dla pacjentów a całkowity czas pobytu w szpitalu z reguły nie przekracza 2,5 godziny.

Badanie jest rekomendowane mężczyznom, u których stwierdzono podwyższone stężenie PSA, wykryto nieprawidłowości w badaniu palpacyjnym – DRE (tzw.  badanie per rectum), wynik badania 4K SCORE, SelectMDx lub PCA3 budzi podejrzenie obecności istotnego klinicznie raka prostaty, wcześniejsza biopsja nie wykazała komórek nowotworowych, ale stwierdzono komórki o nieprawidłowej budowie lub u których w wykonanym mpMRI stwierdzono podejrzane zmiany.

– Stworzenie dostępu dla najnowszych światowych technologii diagnostycznych stanowi realizację naszej wizji Szpitala XXI wieku. Wyrównujemy szansę w dostępnie dla Pacjentów z terenu Małopolski, a także Polski południowo-wschodniej do precyzyjnej diagnostyki raka prostaty. Dzięki biopsji fuzyjnej, łatwiej uwidocznić ogniska złośliwe, co daje większą szansę szybkiego rozpoczęcia leczenia. Biopsja fuzyjna pozwala na większą precyzję badania – zwiększa dokładność trafienia w małe ognisko nowotworowe z dokładnością do 2-3 mm. Jesteśmy przekonani, że nowe możliwości diagnostyczne w naszym szpitalu będą dobrze służyły pacjentom – mówi Joanna Szyman Prezes Zarządu Szpitala na Klinach 

Biopsję fuzyjną prostaty można wykonać w Szpitalu na Klinach przy ul. Kostrzewskiego 47 w Krakowie, rejestrując się pod numerem telefonu  12 267 40 64.        

Napisz do nas..

Indywidualny Opiekun Pacjenta Ewelina Fuk

Ewelina Fuk

Patient Concierge

Zadzwoń do Indywidualnego Opiekuna pacjenta Ewelina Fuk
ZADZWOŃ
+48 785 284 656
Wyślij wiadomość do Indywidualnego Opiekuna pacjenta Ewelina Fuk
NAPISZ WIADOMOŚĆ