Patient Concierge

Magdalena Okarmus

mail +48 785 054 460 mail Wyślij wiadoość
Operacja robot da Vinci

Zespół ginekologów z krakowskiego Szpitala na Klinach wykonał w ciągu 12 godzin wykonał 6 zabiegów z zakresu ginekologii onkologicznej ze wsparciem dwóch robotów. Bezpłatną pomoc otrzymały pacjentki z Polski i z Ukrainy chore na raka endometrium i raka szyjki macicy. Wszystkie Panie czują się dobrze.  Wydarzenie było częścią programu konferencji naukowej Robotyka w ginekologii onkologicznej.

Krakowski szpital jest prekursorem w chirurgii robotycznej w zakresie ginekologii onkologicznej w Polsce.  Dotychczas z zabiegów z zakresu ginekologii w NEO Hospital skorzystało już blisko 100 Pań w wieku od 25 – 85 lat. Zabiegi robotyczne w dziedzinie ginekologii nie mają w Polsce dedykowanego finansowania w ramach NFZ, dostępne są głównie prywatnie, a koszt zabiegu robotycznego często stanowi dla kobiet barierę dostępności do małoinwazyjnej operacji. Jednak dzięki inicjatywie kobiecego zarządu szpitala i dotacji z Unii Europejskiej pacjentki chore na raka trzonu macicy i raka szyjki macicy z całej Polski, jak również z zagranicy, w tym z Ukrainy mogą korzystać z tych nowoczesnych zabiegów bezpłatnie. Wartość dofinansowania z funduszy europejskich wynosi 7,3 mln złotych.

Wydarzenie miało na celu prezentację wiedzy z zakresu wykorzystania nowych technologii w przypadkach leczenia raka endometrium i raka szyjki macicy. – Zastosowanie technik robotycznych w XXI wieku stanowi standard postępowania na wszystkich światowych, europejskich a także polskich salach operacyjnych. Dlatego też Europejskie Towarzystwo Ginekologii Onkologicznej (ESGO) rekomenduje wykorzystywanie tych technik m.in. w przypadku raka endometrium. Jest to rekomendacja równoległa i tak samo istotna jak wykorzystanie technik laparoskopowych, czy chirurgii otwartej. Oczywiście cały czas trwają badania nad rozszerzeniem zakresu możliwości wykorzystania robota w ginekologii. Gratuluję zespołowi medycznemu i zarządowi NEO Hospital imponującego rozwoju. – mówi prof. dr hab. n. med. Paweł Knapp członek zarządu Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej (ESGO)

Rosnące zapotrzebowanie pacjentek onkologicznych na zabiegi małoinwazyjne rodzi również potrzebę zwiększenia dostępu do profesjonalnych szkoleń oraz wiedzy z zakresu chirurgii robotycznej. Dlatego w szpitalu zorganizowano unikalne Case observation dla lekarzy i lekarek, którzy mogli uczestniczyć w zabiegach operacyjnych z wykorzystaniem dwóch robotów. W szpitalu odbył się także kurs z chirurgii robotycznej dla pielęgniarek operacyjnych. Z programu skorzystało 6 Pań uzyskując certyfikaty uprawniające do pracy z systemem.

Napisz do nas..

Indywidualny Opiekun Pacjenta Magdalena Okarmus

Magdalena Okarmus

Patient Concierge

Zadzwoń do Indywidualnego Opiekuna pacjenta Magdalena Okarmus
ZADZWOŃ
+48 785 054 460
Wyślij wiadomość do Indywidualnego Opiekuna pacjenta Magdalena Okarmus
NAPISZ WIADOMOŚĆ